Новини 2020-03-27 11:06

Коронавірус. Китай забороняє в’їзд іноземцям

Заборона стосується і тих, хто має дозвіл на проживання в країні.

Від суботи, 28 березня, всім іноземним громадянам, включаючи власників посвідки на проживання, заборонено в'їзд до Китаю. Всі безвізові поїздки також тимчасово припинені. Про це повідомило Associated Press, посилаючись на Міністерство закордонних справ Китаю в четвер, 26 березня.

 

При цьому іноземці, які приїжджають до Китаю для «необхідної економічної, торговельної, наукової або технологічної діяльності або для надзвичайних гуманітарних потреб», все ще можуть подавати заявки на візи.

 

Як зазначається, 27 березня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю повідомила про 55 нових випадків Covid-19, при цьому 54 носії коронавірусу прибули з-за кордону. Відзначається, що люди, які прибули з-за кордону, останнім часом припадають на більшість нових випадків заражень у Китаї.

 

Про нові випадки в китайському Ухані (провінція Хубей) повідомлялося.

 

Раніше Китай та зокрема провінція Хубей були епіцентром зараження коронавірусною інфекцією.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.