Новини 2011-06-07 11:42

Експерт НАТО: зростання популярності "Свободи" може дискредитувати український націоналізм

В Україні спостерігається тривожний для української демократії тренд – результати місцевих виборів 2010 року. Про це йдеться у проекті звіту НАТО «Пост-помаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку і зовнішньополітичні пріоритети», який підготував Лучіо Малан, італійський політик, член Сенату Італії та член Парламентської Асамблеї НАТО.

У проекті документу відзначається, що перш за все, місцеві вибори в Україні були оцінені як менш прозорі, ніж попередні. «Виборчі блоки не мали права балотуватися, а правила значно посприяли Тимошенко», - йдеться у документі. По-друге, йдеться у проекті доповіді, за таких обставин ультраправа націоналістична партія «Свобода» на чолі з Олегом Тягнибоком отримала значну перемогу в західних областях країни. Зокрема, в Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській.

«Свобода» є анти-західною, анти-ліберальною, анти-ЄС, антисемітською та, що найважливіше, антиросійською партією», - зазначено у проекті звіту НАТО, текст якого оприлюднений на сайті НАТО.

Автор звіту відзначає, що Тягнибок отримав 1,43% на виборах Президента, зайнявши 8 місце. «Проте зріст підтримки може дискредитувати націоналістичну ідею в Україні, яка за своєю суттю направлена проти Росії, яка протягом століть панувала над країною. Незважаючи на те, що у Нідерландах, Угорщині та Швеції при владі знаходяться ультраправі партії, для політично нестабільної України такий варіант є надзвичайно небезпечним», - йдеться у проекті звіту НАТО .