Новини 2020-03-10 16:36

В Угорщині заявили, що надалі блокуватимуть засідання комісії Україна-НАТО

Міністр закордонних справа Угорщини назвав стосунки з Україною найскладнішими.

Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні, поки, на їхню думку, “права меншин в Україні не будуть відновлені”. Про це 10 березня під час виступу у парламенті заявив Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише угорське видання Hungary Today.

 

Глава МЗС назвав абсурдом зображення позиції Угорщини на глобальній арені як дружньої до Росії. 

 

За словами Сійярто, для Угорщини спільнота етнічних угорців, яка в Україні нараховує близько 150 тисяч осіб, набагато важливіша, аніж будь-які геополітичні міркування. 

 

Угорський політик зауважив, що з точки зору двосторонніх відносин Угорщини з сусідніми країнами, її відносини з Україною є найбільш складними.

 

"Беручи до уваги те, що Угорщина підтримує Україну у питаннях територіальної цілісності і суверенітету, вона повинна не забувати, що в Україні відбувається багато порушень прав угорської національної меншини", - заявив Сійярто. 

 

Він зазначив, що в україні вивчають мову сім годин на тиждень, чого може бути достатньо для вивчення мови, але недостатньо для розмовного рівня. Сійярто вважає, що рішення може полягати у покращенні стандартів викладання української мови, і Угорщина готова допомогти профінансувати такі починання.

 

Нагадаємо, що 7 лютого Угорщина зробила українській стороні дві пропозиції щодо закону про освіту. 
 

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час кризи в Україні пропонував Польщі захопити українські землі і поділитися ними. 


 

схожі новини