Новини 2020-03-10 11:39

Джемілєв заявив, що кримські татари можуть відмовитися від участі в обміні

Російська сторона наразі не веде жодних переговорів щодо обміну.

Кримські татари, яких утримують у російських в'язницях, можуть не погодитися на обмін, якщо дізнаються, що їх обмінюють на "бандитів". Про це 9 березня заявив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.

 

"Нам передали список зі Служби безпеки України на затвердження. І незабаром вони за всяку ціну все-таки планують обмінювати людей. Але ми для себе визначили пріоритети: обмінювати потрібно насамперед тих, у кого найбільші терміни, наприклад, 17-18 років, і за станом здоров'я", - розповів нардеп.

 

Джемілєв додав, що хоча списки вже сформовані, російська сторона наразі не веде жодних переговорів щодо можливого обміну.

 

"Але я маю сказати, що росіяни категорично проти звільнення кримських татар. По-друге, у нас там досить ідейні люди. Якщо вони дізнаються, що їх обмінюють на бандитів, то вони можуть і відмовитися", - наголосив політик.

 

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими між Україною і Росією. У списку на обмін були п'ятеро колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут» - Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янішевський.

 

31 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним, під час якої вони домовилися негайно перейти до узгодження списків для звільнення.

 

що 4 березня секретар Ради національної безпеки та охорони Олексій Данілов заявив, що Україна має нові списки на обмін полоненими. Він розповів, в Росії досі знаходяться близько 200 українських бранців.
 


 

схожі новини