Новини 2020-03-03 14:30

За півроку Кабмін передав майже тисячу об’єктів на приватизацію

Це вдесятеро більше, аніж за десять років до того.

За півроку уряд передав на приватизацію 961 об'єкт. Про це повідомляється на Урядовому порталі у вівторок, 3 березня.

 

Як зазначається, це вдесятеро більше, аніж за десять років до того.

 

«За 6 місяців ми передали 961 об'єкт на приватизацію. Для порівняння: з 2008 по 2018 рік передано 93 об’єкти», - повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

 

Зокрема сьогодні Кабмін передав 431 державний об'єкт Фонду держмайна.

 

Як повідомляється, також уряд передав на велику приватизацію чотири великі держкомпанії: завод «Більшовик» (АТ «Перший київський машинобудівний завод»), АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», ДАК «Хліб України», ДП «Артемсіль». На підприємствах проведуть реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора.

 

Нагадаємо, 2 вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду і парламенту почати масштабну приватизацію в Україні. Зокрема, він розпорядився почати підготовку великих державних підприємств для приватизації із залученням інвестиційних радників і провести перший конкурс не пізніше 1 квітня 2020 року.

 

23 вересня Зеленський підписав законопроект №1037 «Про внесення зміни до закону «Про приватизацію державного та комунального майна», яким вилучається стаття про створення комісії з питань приватизації.

 

2 жовтня парламент визнав недійсним перелік об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації.

 

15 січня Кабмін затвердив перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати.