Новини 2020-02-26 13:55

США продовжили національну надзвичайну ситуацію щодо дій РФ в Україні

В Америці вважають, що російська політика досі становить надзвичайну загрозу.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп продовжив ще на один рік національну надзвичайну ситуацію про загрози політики Російської Федерації проти України. Про це 26 лютого повідомляє посольство США в Україні у Facebook.

 

У наказі Президента США від 6 березня 2014 року зазначають,  що Росія підриває демократичні процеси та інститути в Україні, загрожує її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності і сприяє незаконному привласненню її активів. 

 

Крім цього, США перерахували весь список наказів, які стосуються України, після оголошення надзвичайної ситуації. 

 

“Дії та політика, на які спрямовані ці Президентські Укази, продовжують становити незвичну та надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці США. З цієї причини національна надзвичайна ситуація оголошена 6 березня 2014 року, і заходи, вжиті в цю дату, 16 березня 2014 року, 20 березня 2014 року, 19 грудня 2014 року та 20 вересня 2018 року, щоб дати раду цій надзвичайній ситуації повинні залишатися в силі після 6 березня 2020 року. Отже, відповідно до розділу 202 (d) Закону США про надзвичайні ситуації (50 USC 1622 (d)), я продовжую на 1 рік національну надзвичайну ситуацію, оголошену Президентським Указом 13660”, —  пише у повідомленні Дональд Трамп.

 

Нагадаємо, що 25 лютого сенатори-демократи Чак Шумер, Боб Менендес і Шерод Браун вимагали від держсекретаря Майка Помпео і міністра фінансів Стівена Мнучіна негайно ввести санкції проти Росії за спроби впливати на президентську виборчу кампанію 2020 року. Демократи посилаються на дані розвідки, за якими Росія вже почала втручатися у вибори і допомагає одночасно президенту США Дональду Трампу і його ймовірному конкуренту від Демпартії Берні Сандерсу.