Новини 2020-02-14 18:44

"Резонує з меседжами Кремля". Хто є авторами видаленого плану припинення війни в Україні на Мюнхенської конференції

Тиждень.ua зібрав усю інформацію про видалену доповідь щодо України на сайті Мюнхенської конференції.

Три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні. Документ був поширений 14 лютого у Мюнхені на Мюнхенський безпековій конференції і видалений за кілька годин.

 

До участі у розробці документа брали участь такі організації:

-  European Leadership Network (ELN) Європейська  лідерська мережа - загальноєвропейська експертна аналітична група, яка спецалізується на питаннях та проблемах міжнародних відносин, оборони та безпеки. Базується у Лондоні.

The Nuclear Threat Initiative (NTI)  Ініціатива ядерної загрози  - це безпартійна, некомерційна організація, заснована в 2001 році колишнім сенатором США Сем Нанном та меценатом Тедом Тернером у США, яка працює над запобіганням катастрофічних атак та аварій зі зброєю масового знищення та зриву - ядерною, біологічною , радіологічна, хімічна та кібербезпека.

- Некомерційне партнерство «Російська рада з міжнародних справ» (РСМД). (як вказано на сайті: Діяльність РСМД спрямована на зміцнення миру, дружби і злагоди між народами, запобігання міжнародних конфліктів і врегулювання кризових ситуацій. Партнерство створено рішенням засновників відповідно до розпорядження Президента Російської Федерації.

 

У документі йдеться, що у його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Їхня роль у даній роботі в документі не уточнюється.

 

Варто зазначити, що документ уникає згадок про напад Росії на Україну і стверджує, що "конфлікт в та навколо України" став наслідком "катастрофічних прорахунків", і у якості реакції на нього пропонують кроки для "завершення конфлікту на Донбасі та створення перспектив для конструктивного діалогу, в тому числі щодо Криму". Щоправда, основною ідеєю плану є відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом.

 

Оприлюднена пропозиція містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ній відсутні будь-які ключові вимоги, що звучали досі від України.

 

За кілька годин доповідь щодо України видалено з сайту Мюнхенської конференції. Група американських дипломатів і експертів зазначають, що деякі з кроків, запропонованих у плані з досягнення безпеки в Україні, представленому перед початком Мюнхенської конференції з питань безпеки, резонують з ідеями, висунутими російською стороною.

 

Нагадаємо, «мюнхенський план» містить 12 кроків «для посилення безпеки України»

 

 1. Відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню на Донбасі за участі українських та російських військових
 2. Створення "нормандського формату" на рівні військових
 3. Відкриття доступу для СММ до всієї території Східної України (про Крим не згадується) та нових пунктів пропуску через лінію дотику
 4. Вирішення питання безвісти зниклих
 5. Запуск програми розмінування
 6. Запуск програми відновлення Донбасу із залученням міжнародних донорів, при цьому Росія може стати однією зі сторін, що з доброї волі інвестують у відбудову регіону.  
 7. Відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.
 8. Поступове зняття санкцій з Росії (у документі має назву "зміна санкційного режиму") із розробкою відповідного плану (зараз, як відомо, передбачається що санкції мають бути зняті лише в разі повного виконання "Мінська"); із контексту випливає, що йдеться про послаблення тиску на РФ щодо деокупації Донбасу
 9. Пошук та деактивація небезпечних джерел радіації у зоні конфлікту на Донбас
 10. Діалог у державах НАТО щодо взаємної безпеки, "для подолання речей, які розділяють" (у документі прямо не уточнюється, про що йдеться і чи має Росія бути частиною такого діалогу)
 11. Визначення пріоритетних сфер зближення між ЄС та Росією із розвитком людських та економічних зв’язків.
 12. Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.

схожі новини