Новини 2020-02-05 17:41

МЗС засудило візит німецьких політиків на окупований Донбас

Поїздку представників партії «Альтернатива для Німеччини» на непідконтрольні Києву території назвали неповагою до суверенітету та територіальної цілісності України.

Міністерство закордонних справ України засуджує візит представників партії «Альтернатива для Німеччини» Гуннара Ліндеманна, Ріхарда Гретцінгера і Хеннінга Цоца на тимчасово окуповані українські території на Донбасі. Про це 5 лютого повідомила прес-служба МЗС.

 

У Міністерстві зазначили, що розглядають цей візит  як неповагу до суверенітету та територіальної цілісності України, нехтування основоположними принципами міжнародного права та національним законодавством України.

 

У прес-службі нагадали, що ці політики вже раніше нелегально  відвідували окуповані території України. Вони стверджують, що це свідчить про свідоме порушення німецькими політиками національного законодавства України та міжнародного права на догоду російській ідеології.

 

МЗС зазначає, що такі дії будуть враховані при визначенні юридичної відповідальності згідно з українським законодавством.

 

"Знаємо, що демократичні політичні сили Німеччини  підтримують зусилля Федерального канцлера Ангели Меркель у рамках Нормандського формату з відновлення територіальної цілісності й суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах, як і загалом  позицію Федерального уряду щодо засудження спроб російської агресії проти України, а відтак відмежовуються від будь яких проявів заохочення  агресивної політики РФ, спрямованої на підрив Української державності", - наголошують у МЗС.

 

У МЗС очікують, що керівництво партії «Альтернатива для Німеччини» так само засудить незаконні дії її членів й упереджуватиме подібні злочини у майбутньому.

 

Нагадаємо, що 4 лютого очільник  чеського Міністерства закордонних справ заявив, що Чехія ніколи не визнає анексії Криму. Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, що вона змінить свою поведінку. Чеський міністр не погоджується з тим, що кримське питання значною мірою «пішло» з порядку денного міжнародної політики.

схожі новини