Новини 2020-01-24 15:34

У Болгарії викрили двох російських шпигунів

Вони мають дипломатичний імунітет.

Прокуратура Болгарії викрила двох росіян-шпигунів із дипломатичним імунітетом. Їх підозрюють у тому, що вони збирали інформацію про державну таємницю, щоб передати її Росії. Про це повідомила прокуратура Болгарії 24 січня.


Як зазначили у повідомленні, росіяни мали дипломатичні статуси. Один обіймав посаду першого секретаря в консульському відділі посольства РФ у Софії, з 2017 року збирав інформацію, пов'язану з механізмами щодо виборчих процесів Болгарії.  


Прокуратура стверджує, що інший росіянин працював в торговельному відділі в російському представництві. З жовтня 2018 року він збирав інформацію про сферу енергетики й енергетичної безпеки Болгарії. Потім він відправляв всю зібрану інформацію до штаб-квартири у Москві.
 

Як зауважили в Болгарії, через дипломатичну недоторканність вказаних росіян подальше розслідування було призупинено.
 

Міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва заявила, що російського посла буде викликано в міністерство в п’ятницю, а двох дипломатів буде оголошено персонами нон-грата.


Нагадаємо, що 28 жовтня 2019 року у Болгарії викрили дипломата – російського шпигуна. Він був першим секретарем посольства у Софії.

схожі новини