Новини 2020-01-22 11:06

Фігурант справи «Хізб-ут-Тахрір» Ваітов вийшов з російської колонії

Чоловіка засудили за частиною 2 статті 205.5 КК Росії («участь в діяльності терористичної організації») до п’яти років тюрми.

Фігурант севастопольської групи справи «Хізб ут-Тахрір» Рустем Ваітов вийшов з російської колонії. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв у Крим.Реаліі в середу, 22 січня.

 

«Рустем Ваітов має вигляд людини, що відсиділа в колонії п'ять років. Тому, в першу чергу, ми прямуємо в діагностичний центр, де йому зроблять МРТ. І завтра після обіду вже будемо вдома, в Криму», - сказав адвокат.

 

Як зазначається, Ваітов став першим кримським ув’язненим, заарештованим після російської анексії півострова по справі «Хізб ут-Тахрір», який звільнився, відбувши весь термін ув'язнення.

 

Ваітов був затриманий у 2015 році в Орлиному під Севастополем. У 2016-ому чоловіка засудили за частиною 2 статті 205.5 КК Росії («участь в діяльності терористичної організації») до п’яти років колонії загального режиму.

 

Він відбував покарання в колонії міста Курган.

 

Читайте також: Велике переслідування. Українці в російському полоні

 

Нагадаємо, ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

схожі новини