Новини 2020-01-21 16:29

Більшість громадян України підтримують вступ до НАТО - опитування

51% населення України вважають Північноатлантичний альянс найкращим гарантуванням безпеки.

Більше половини населення України – 51% – вважають, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би її вступ до НАТО. Про це йдеться в дослідженні, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова та оприлюдненому у вівторок, 21 січня.

 

Зауважується, що такий показник є найвищим за весь час проведення опитувань. 

 

Також, згідно з опитуванням, позаблоковий статус України підтримують 26%, а 6% вважають, що потрібний військовий союз з Росією та країнами СНД. 

 

«Водночас щодо цього питання існують регіональні відмінності: вступ до НАТО майже одностайно підтримують на Заході (80%) і більше половини населення в Центральному регіоні (54%). Натомість на Півдні віддають перевагу нейтральному статусу (42%), так само й на Сході (43%), причому на Сході  13% вбачають гарантію безпеки у військовому союзі з Росією та країнами СНД. Водночас і на Півдні, і на Сході приблизно третина населення (відповідно, 34% і 29%) віддає перевагу членству України в НАТО», - йдеться у дослідженні.

 

 

 

Опитування було проведене з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.


Нагадаємо, згідно з опитуванням, основними складовими патріотизму українці вважають любов до країни, готовність її захищати (якщо треба – зі зброєю), виховання у дітей любові та поваги до країни, дотримання законів, знання історії та культури. Політиком 2019 року більшість українців вважає Володимира Зеленського.

 

Як повідомлялося, у грудні Україна підписала оновлену редакцію дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва. 

схожі новини