Новини 2020-01-21 10:25

Політв’язень Джеппаров може втратити слух – адвокат

У СІЗО не можуть надати потрібної медичної допомоги.

Незаконно засудженому в Росії до семи років колонії суворого режиму фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Арсену Джеппарову не надають медичної допомоги: в умовах СІЗО-4 необхідну і належну допомогу санітарна частина СІЗО надати не може. Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов у Facebook у понеділок, 20 січня.

 

«Через недбале ставлення СІЗО-4 в цій ситуації, Арсен може втратити слух і є ймовірність зараження крові», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, адвокат відправив заяву щодо негайного направлення Джеппарова на медогляд в медичну організацію державної чи іншої системи охорони здоров'я.

 

Раніше про погіршення стану здоров’я Джеппарова повідомляла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За вухами в Арсена з'явилися фурункули, які викликають сильний біль. Також мова йде про постійний сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі.

 

Нагадаємо, Арсен Джеппаров утримується у «ФКУ СИЗО-4 ГУФСИН России по Ростовской области» (м. Шахти).

 

Ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

 

схожі новини