Новини 2020-01-17 18:01

Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення прав бранців Кремля

Зокрема, Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова помістили у психіатричну лікарню з цілодобовим відеоспостереженням для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про порушення прав українських політв'язнів у Росії та звернулася до міжнародних органів з прав людини відреагувати на зазначені факти. Про це вон написала у п'ятницю, 17 січня, у Facebook.

 

"Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров - поміщені в психіатричну лікарню, Олега Приходька ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров - залишені помирати в СІЗО. Усі ці кричущі факти я з'ясувала за останню добу", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, омбудсмен закликала Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, голову ОБСЄ Еді Рама, комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович і представників усіх дипломатичних місій використати всі механізми та відреагувати на факти порушення прав громадян України.

 

"Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова поміщено у психіатричну лікарню з цілодобовим відеоспостереженням для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям. Це пряме порушення права на приватність", - наголосила Денісова.

 

Крім того, омбудсмен додала, що політв'язня Приходька повністю ізольовано від зовнішнього світу, йому відмовлено в побаченнях з дружиною, а всі судові засідання відбуваються в закритому режимі - туди допускають лише адвоката.

 

"Також до нього досі не допущено священика. Він звертався з клопотанням про побачення з архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом до слідчого, який безпосередньо має право надати дозвіл на відвідини українським священнослужителем, а не російським. Але йому відмовили", - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, посол США Джеймс Гілмор під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, 16 січня, закликав до звільнення українських політв'язнів, які перебувають в Росії та окупованому нею Криму.

схожі новини