Новини 2020-01-17 13:36

Політв'язня Шумкова знову відправили у ШІЗО російської колонії

Бранець Кремля два тижні провів у загальному загоні.

Український політв'язень у Росії Олександр Шумков новорічні свята зустрів в загальному загоні, але 10 січня його знову посадили у штрафний ізолятор (ШІЗО). Про це він написав латвійській активістці Тетяні Лазде, яка передала копію листа Укрінформу.

 

"Я 2 тижні побував у загальному загоні. Правда, цей лист знову пишу вам з ШІЗО, в п'ятницю, 10 січня, дали 11 діб за чергову відмову від роботи", - пише Шумков.

 

 

За його словами, за 2 тижні перебування в загальному загоні він "перезавантажив обстановку".

 

"Зустрів Новий рік серед людей, а не в одиночній камері, як 2018-й і 2019-й. Інші арештанти зустріли мене дуже душевно і з повагою, за тюремними принципами арештанти, які довгий час сидять «під дахом» і не виконують режимні вимоги адміністрації, заслуговують на повагу і шану. Та й склалося враження, що адекватні громадяни РФ сидять в тюрмі", - зазначив політв'язень.


Він нагадав, що сидіти йому залишилося менше року, так що він сподівається наступний Новий рік зустріти вже вдома. Шумков також планує заїхати в гості до своїх друзів у Латвію.

 

"Знову ж таки, головне повернутися звідси (з колонії - ред.) Живим", - підкреслює Шумков.

 

Лист датований 13 січня.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО «Спілка Української Молоді в Україні».

 

4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення. У вироку йшлося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності "Правого сектору", яка була "спрямована проти інтересів РосіЇ".

 

Голодування політв'язень розпочав 14 жовтня 2019-го, наполягаючи на припиненні шантажу РФ з використанням політв'язнів на переговорах в Мінському і нормандському форматах. Крім того, український політв'язень вимагав від Москалькової відповіді на свої звернення. Згодом Шумков припинив голодування через погрози примусового харчування, після чого у нього значно погіршився стан здоров'я.

 

7 листопада Денісова повідомила, що співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю.

 

16 листопада Шумков написав листа з колонії, де зазначив, що головне – щоб влада не здавала інтересів країни.

схожі новини