Новини 2020-01-17 11:49

США на засіданні ОБСЄ закликали звільнити українських політв'язнів у РФ та окупованому Криму

Посол США Джеймс Гілмор згадав щоквартальний звіт місії ООН з прав людини, де є свідчення колишніх політв'язнів про тортури.

Посол США Джеймс Гілмор під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер, 16 січня, закликав до звільнення українських політв'язнів, які перебувають в Росії та окупованому нею Криму. Інформація про це розміщена на сайті місії США в ОБСЄ.

 

"Залишається кілька сотень українців, затриманих Росією та її довіреними особами на сході України, і ще багато українських політичних в'язнів, яких тримають у Криму і Росії. Ми закликаємо до їх негайного звільнення", – сказав Гілмор у своєму виступі.

 

Він згадав щоквартальний звіт місії ООН з прав людини, де є свідчення колишніх політв'язнів про тортури.

 

"Ми побоюємося, що десятки українських політичних в'язнів, яких тримають у Росії, можуть зазнавати такого ж жорстокого поводження. Ми закликаємо Росію звільнити їх і повернути їх додому", – підкреслив Гілмор.

 

Посол США також привітав звільнення автора Радіо Свобода Станіслава Асєєва, який більше двох років перебував у полоні угруповання "ДНР".

 

Як повідомлялося, у незаконно затриманого кримського татарина, фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Тофіка Абдулгазієва виявили зараження крові

схожі новини