Новини 09:30

"Регіонали" пропонують сортувати ветеранів війни перед похованням

Верховна Рада прийняла проект постанови про створення національного військового кладовища. Її автором якого є народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів).

На його думку, в рік святкування 20-річчя незалежності і 70-річчя початку Другої світової війни загальнодержавне значення має "увічнення пам'яті воїнів-визволителів, ветеранів війни та захисників Батьківщини".

"Згадувати своїх синів народи будуть на військових меморіальних кладовищах: американці - на Арлінгтоні, італійці - в Мілані, ізраїльтяни - на кладовищі "Яд-Вашем", росіяни - на федеральному військовому меморіальному кладовищі", - відзначається в пояснювальній записці до проекту постанови "Про національне військове меморіальне кладовище".

Аналогічний національний меморіал Колесніченко пропонує створити в Україні - у селі Биківня Київської області.

За словами "регіонала", на кладовищі ховатимуть ветеранів Великої Другої світової війни, учасників війни в Афганістані та інших збройних конфліктів. При цьому депутат заявив, що тут не будуть ховати воїнів УПА, тому що формально вони не є ветеранами.

Після прийняття проекту постанови буде сформований робочий комітет, до якого увійдуть представники Міністерства оборони, ветеранських організацій, чиновники київських міської та обласної адміністрацій. Комітет буде займатися розробкою проекту меморіалу.

Втім, експерти попереджають, що такий вибірковий підхід може стати причиною додаткового напруження у суспільстві.

Нагадаємо, 21 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає вивішування 9 травня поряд з державним прапором червоний прапор перемоги.

Президент Віктор Янукович підписав Закон України щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги у п'ятницю, 20 травня.

схожі новини