Новини 2020-01-14 11:14

Президент підписав закон про протидію рейдерству

Відповідна інформація зазначена на сайті Верховної Ради.

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству", ухвалений народними депутатами 5 грудня 2019 року. На сайті Верховної Ради зазначається, що документ 13 січня було повернуто з підписом президента.

 

Згідно із законом, якщо сторона договору бажає відмовитися від автоматичного продовження договору оренди землі, але не пізніше, ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну договору, має подати до Державного реєстру майнових прав заяву про це. В разі відсутності такої заяви після настання відповідної дати закінчення дії договору він продовжується на той самий термін і з тими самими умовами.

 

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за згодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також у разі його поновлення, зазначено в документі.

 

Законопроект також передбачає встановлення розміру гарантійного внеску за лотом на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки та 50% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше ніж 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше ніж 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Як повідомлялося, 4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №0858 щодо протидії рейдерству. "За" проголосували 362 народних обранців.

схожі новини