Новини 2020-01-13 11:29

Політв'язню Джеппарову не надають необхідну медичну допомогу - Денісова

Омбудсмен звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Татьяни Москалькової терміново вжити заходів для відновлення прав громадянина України.

Незаконно засудженому в Росії до семи років колонії суворого режиму фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Арсену Джеппарову не надають медичну допомогу. Про це у понеділок, 13 січня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

"У нашого співгромадянина сильно погіршився стан здоров'я — за вухами з'явилися фурункули, які викликають сильний біль. Крім того, проблеми зі здоров’ям, з якими він звертався раніше досі не вирішені. Зокрема, мова йде про постійний сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі", - йдеться у повідомленні.

 

 

За інформацією омбудсмена, адвокатом неодноразово подавалися заяви адміністрації пенітенціарної установи про необхідність надання медичної допомоги. Однак, попри наявні проблеми зі здоров'ям, в порушення міжнародних стандартів утримання осіб, засуджених до позбавлення волі, медичні працівники не надають належну допомогу громадянину України.

 

Денісова наголошує, що зазначене суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

 

"Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової терміново вжити заходів для відновлення прав Арсена Джеппарова, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати кваліфіковану медичну допомогу", - резюмувала Уповноважена з прав людини.

 

Зауважимо, Арсен Джеппаров незаконно засуджений у "справі Хізб ут-Тахрір" 12 листопада 2019 року "Южным окружным военным судом РФ" до 7 років колонії суворого режиму та утримується у "ФКУ СИЗО 4 ГУФСИН России по Ростовской области".

 

Як повідомлялося, Верховний суд Російської Федерації, який розглянув апеляційну скаргу на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду м. Ростов-на-Дону фігурантам сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір", залишив чинним вирок, лише на півроку зменшивши терміни кожному з них.

схожі новини