Новини 2020-01-09 10:44

Бойовики не пустили патруль ОБСЄ через блокпост поблизу Верхньошироківського

Українська сторона СЦКК підкреслює, що відповідні дії можуть мати за мету приховати зосередження, пересування або підготовку військ окупантів.

Збройні формування Російської Федерації не дозволили патрулю спостережної місії ОБСЄ проїхати на тимчасово окуповану територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське. Про це у четвер, 9 січня, повідомила прес-служба ООС з посиланням на інформацію української сторони СЦКК.

 

"Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє про чергове обмеження свободи пересування патруля СММ ОБСЄ у виконанні мандата СММ зі сторони збройних формувань Російської Федерації", - йдеться в повідомленні. 

 

За даними звіту СММ ОБСЄ від 8 січня, представники збройних формувань Російської Федерації знову відмовили патрулю Місії у проїзді на тимчасово окуповану територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр) на півдні Донецької області

 

Як зазначається, на блокпосту біля населеного пункту Верхньошироківське з початку грудня 2019 року по теперішній час представниками Місії зафіксовано 40% від загальної кількості обмежень свободи пересування патрулів Місії у зазначений район.

 

"Такі дії можуть мати за мету приховати заборонену діяльність збройних формувань Російської Федерації, зосередження, пересування або підготовку військ", - зазначає українська сторона СЦКК.


В прес-службі ООС також нагадали, що через цей блокпост здійснюється проїзд у район, у якому згідно п. 5 Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи від 19 вересня 2014 року заборонено розміщувати важке озброєння і військову техніку.

 

Нагадаємо, 8 січня окупанти п’ять разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. У результаті ворожих обстрілів три військовослужбовці Об'єднаних сил отримали поранення.

схожі новини