Новини 2020-01-07 16:30

У СЦКК заперечили інформацію ОБСЄ щодо порушення українською стороною Мінських угод про відведення озброєння

Справа стосується зенітних ракетних комплексів 9К33 «Оса».

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) заявила про недостовірну інформацію у звітах ОБСЄ про нібито порушення українською стороною Мінських домовленостей щодо відведення озброєння. Про це повідомляється на сторінці Операції об’єднаних сил у Facebook у вівторок, 7 січня.

 

«У щоденних звітах від 4 та 6 січня 2020 року командою СММ ОБСЄ продовжує надаватись недостовірна інформація щодо порушень українською стороною Мінських домовленостей стосовно відведення озброєння», - йдеться в повідомленні.

 

Справа стосується зенітних ракетних комплексів 9К33 «Оса». Зокрема, у звіті місії ОБСЄ від 6 січня зазначено, що 3 січня спостерігачами зафіксовано зенітний ракетний комплекс 9К33 «Оса» поблизу Підгородного, який кваліфіковано як озброєння, розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння. 

 

Як зазначає СЦКК, розміщення зазначеної військової техніки не підпадає під дію Мінських угод щодо відведення озброєння. Відведенню підлягають танки, артилерія, РСЗВ, тактичні ракети.

 

«Про відведення зенітних ракетних комплексів у домовленостях мова не йде», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 22 грудня окупанти здійснили обстріл наших позицій поблизу Новгородського мінометами калібру 82 мм (3 міни), які відповідно до Мінських домовленостей мають бути відведені на відстань понад 15 км від лінії розмежування.

схожі новини