Новини 2019-12-23 19:18

Президент підписав закон про статус УБД для добровольців

Рішення про надання статусу буде приймати міжвідомча комісія.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо надання статусу учасника бойових дій (УБД) добровольцям. Про це у понеділок, 23 грудня, повідомила прес-служба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО.

 

"Сьогодні, 23 грудня 2019 року, Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції», яким врегульовано надання статусу учасника бойових дій добровольцям", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, закон надає можливість членам добровольчих формувань, які брали участь у захисті незалежності та суверенітету України під час антитерористичної операції і не увійшли до складу того чи іншого силового відомства, отримати офіційний статус УБД. А отже, і ті соціальні гарантії, які передбачені законом України про ветеранів та членів їхніх родин.


Рішення про надання статусу УБД буде приймати міжвідомча комісія.

 

Закон передбачає надання статусу УБД тим, хто брав участь в АТО не менше 30 календарних днів (зокрема за сукупністю днів перебування).

 

Нагадаємо, Верховна Рада України 4 грудня схвалила в другому читанні законопроект №2045-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу і соціальних гарантій окремим особам з числа учасників антитерористичної операції", яким буде запроваджено механізм отримання статусу учасника бойових дій добровольцями.

схожі новини