Новини 2019-12-23 16:56

Десятьох незаконно засуджених кримських татар етапують у невідомому напрямку – «Кримська солідарність»

Кого і куди етапують, достеменно не відомо.

Десятьох незаконно засуджених кримських татар етапують із ростовського СІЗО-1 у невідомому напрямку. Про це в понеділок, 23 грудня, повідомила громадська організація «Кримська солідарність» в Facebook з посиланням на активістів, які намагалися віддати передачу в СІЗО.

 

«На жаль, нам не вдалося віддати передачу. Нам сказали в СІЗО, що деякі вже перебувають на етапуванні, а деякі - готуються до етапування. У зв’язку з цим нам відмовили», - прокоментував активіст Куламет Ібраїмов.

 

 

Як зазначає «Кримська солідарність», з його слів стало відомо, що Вадима Сірука, Інвера Бекірова, Арсена Джеппарова готують до етапу 23 грудня, а Теймура і Узеїра Абдуллаєвих, Еміра-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Сейтосманова, Нарімана Мемедемінова відправили по етапу наприкінці минулого тижня. Кого і куди - не повідомляють.

 

Як повідомляється, цю новину підтверджує повідомлення матері братів Абдуллаєва – Диляри Абдуллаєвої.

 

«Сьогодні 21 грудня... їхніх документів вже немає, в комп'ютері вказано - відбули по етапу. Начальник спецвідділу сказав, що етапують до Криму, через годину сказав - ні, не в Крим, а в Таганрог. Я зрозуміла, що достовірної інформації у них немає, їм тільки відомо, що етапують», - написала вона.

 

Як повідомив адвокат Айдер Азаматов у Facebook, йому вдалося з'ясувати після відвідування в ростовському СІЗО свого підзахисного Арсена Джеппарова, що його етапують в СІЗО Новочеркаська. За словами Джеппарова, Рефат Алімов підлягає етапуванню в СІЗО-2 Таганрога.

 

Нагадаємо, 11 грудня в окупованому Криму так званий Верховний «суд» не задовольнив апеляційну скаргу щодо фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (друга сімферопольська група) Різи Ізетова і Аліма Карімова. Вони залишаться під вартою до 15 лютого 2020 року.

схожі новини