Новини 2019-12-19 15:32

Мішель В’євйорка: Сучасні засоби комунікації сприяють горизонтальній організації, до якої класичні вертикальні партії погано адаптуються

Коли інформація є миттєвою та інтерактивною, авангард більше не слухають, традиційні режими консультацій стають застарілими.

Соціальні мережі, інтернет, мобільний телефон сприяють горизонтальній організації, до якої класичні вертикальні партії погано адаптуються. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише професор паризької Вищої школи соціальних наук (EHESS) Мішель В’євйорка.

 

«Коли інформація є миттєвою та інтерактивною, авангард більше не слухають, традиційні режими консультацій стають застарілими, визначальне посередництво проходить каналами, що не є усталеними здавна», - пояснює він.

 

В’євйорка зауважує, що молоді покоління соціалізуються в політиці інакше, ніж це відбувалося в минулому, молодіжні організації більше не формують майбутні партійні еліти, вони втрачають вагу майже скрізь. І політичним партіям дедалі важче щось обіцяти на перспективу, живитися утопіями, реально входити до нинішнього світу, щоб підготуватися до майбутнього.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини