Новини 2019-12-17 10:57

На суді з Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" захист почав допитувати співробітника ФСБ

На думку адвоката Еміля Курбедінова, суд необґрунтовано зняв близько 60% запитань до свідка.

У Південному окружному військовому суді російського Ростова-на-Дону 16 грудня сторона захисту і обвинувачені у другій Бахчисарайській "справі Хізб ут-Тахрір" почали допитувати першого свідка обвинувачення, оперативного співробітника ФСБ Росії Ніколая Артікбаєва. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

На думку адвоката Еміля Курбедінова, суд необґрунтовано зняв близько 60% запитань до свідка.

 

"Сьогодні на засіданні закінчили допит адвокати і почали допитувати даного свідка наші підзахисні, незважаючи на пізній вечір, допит ще не закінчено, його продовжать завтра з ранку. Не всі наші підзахисні допитали цього оперативного співробітника. Сьогодні поставили більше сотні запитань до свідка. Слід звернути увагу на те забарвлення, в якому проходить допит цього оперативного співробітника", – зазначив Курбедінов.

 

За його словами, практично всі незручні питання співробітнику ФСБ суд знімав, адвокат зафіксував понад 60% питань, які поставили адвокати і фігуранти, які, на його думку, були необґрунтовано зняті судом.

 

"Ми бачимо, як суд допомагає цьому свідкові, допомагає витягувати питання і відповіді на ці питання, як знімає питання з якихось надуманих причин і таке інше. Корінь того, що ми на протязі такого тривалого часу допитуємо цього свідка, лежить звичайно в обвинувальному висновку. Ми з самого першого засідання говорили, що обвинувальний висновок незрозумілий, там містяться загальні формулювання, і щоб докопатися до істини, до якоїсь конкретики, ми робимо це під час допитів таких оперативних співробітників", – розповів Еміль Курбедінов.

 

На думку адвоката Лілі Гемеджі, свідок уникав відповіді на незручні для нього запитання.

 

"Мій підзахисний Сервер Мустафаєв почав свою промову з питань про те, чи не мав травм голови Артикбаєв, як він себе почуває в стресових ситуаціях, але всі ці питання суд відхилив, вважаючи, що вони не мають відношення до справи. Дійшли до того, що в цій справі намалювалася мало не державна таємниця. На більшість питань свідок відповідав, що він не знає і не пам'ятає, при цьому на питання, які стосувалися давнішого проміжку часу – він на них відповідав докладно, а питання які, скажімо так, стосувалися подій, які відбулися набагато раніше – він на них відповідав, що не пам'ятає. Тобто він вибрав таку тактику: на зручні запитання він відповідав, а на незручні – уникав відповіді", – розповіла Ліля Гемеджі.

 

Нагадаємо, 21 травня 2018 року року в окупованому Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайськї "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Сервера Мустафаєва в'язнем совісті.

 

Як повідомлялося, мати одного з координаторів об'єднання "Кримська солідарність", фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір", політв'язня Сервера Мустафаєва вперше відвідала його в СІЗО російського Ростова-на-Дону.

схожі новини