Новини 2019-12-11 16:57

Окупанти вручили обвинувальний акт трьом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір"

Наразі справу готуються передати в Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону.

Трьом фігурантам красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" Рустему Емірусеїнову, Арсену Абхаїрову і Ескендеру Абдулганієву вручили обвинувальний висновок. Про це у середу, 11 грудня, розповіла адвокат Ліля Гемеджи, передає Крим.Реалії.

 

Вона уточнила, що слідство тривало 10 місяців і в остаточній редакції акту слідство подало "стандартний набір" доказів. Він включає в себе: лінгвістично-релігієзнавчу експертизу, релігійну літературу, про яку раніше заарештовані заявляли, що книги не належать їм, кілька електронних носіїв, кілька номерів газети "Голос Крыма".

 

"Усі ці докази є не просто стандартним набором, але ще і сумнівним. За словами наших підзахисних, це все неправда", – сказала Гемеджи.

 

Зараз справу готуються передати в Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону.

 

"Зі слів слідчого, до кінця тижня вона вже буде в суді. Після цього будуть призначені судді, потім попереднє слухання. Практика показує, що воно проходить через відеоконференцзв'язок із Кримського гарнізонного військового суду і слідчого ізолятора, і вже безпосередньо на попередньому слуханні призначається дата наступного судового засідання, а хлопці будуть етаповані в місто Ростов-на-Дону, де почнуться слухання по суті. Як правило, етап відбувається транзитом через Краснодар, іноді додається Армавір і це займає досить тривалий період часу", – розповідає Ліля Гемеджи і додає, що судові засідання по суті для її підзахисних почнуться не раніше лютого 2020 року.

 

Нагадаємо, у лютому 2019 року в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова. Федеральна служба безпеки Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

схожі новини