Новини 2019-12-09 19:47

Венеціанська комісія закликала Україну переглянути санкції за порушення закону про мову

За словами віце-президентки Венеціанській комісії Вероніки Білкової, санкції повинні бути вилучені із закону або обмежені.

Одна з рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи українській владі пов'язана з санкціями за будь-яке порушення мовного закону. Про це заявила член експертної групи, яка працювала над висновком, віце-президентка Венеціанській комісії Вероніка Білкова в інтерв'ю DW.

 

Зокрема, мова йде про заключну частину закону, де говориться про адміністративні санкції не лише за навмисне спотворення української мови, а й за будь-яке порушення.

 

"Мовний закон настільки широкий та всеосяжний, що санкції можуть бути накладені за багато порушень, включно зі статтею 6, у якій говорить, що кожен громадян України зобов'язаний володіти державною мовою", - зазначила Білкова.

 

Тому у висновку говориться про те, що з огляду на встановлення такого широкого кола зобов'язань, викладених у мовному законі, санкції можуть бути диспропорційні щодо ступеню важкості порушень, а це не відповідає європейським стандартам.

 

"Тобто вся частина, що стосується санкцій, має бути переглянута, а санкції повинні бути вилучені із закону або обмежені на випадки лише особливо серйозних порушень закону", - додала Білкова.

 

Як повідомлялося, Венеціанська комісія Ради Європи розкритикувала Закон України про забезпечення функціонування української мови, заявивши, що він не забезпечує баланс між українською мовою та мовами національних меншин.

схожі новини