Новини 2019-12-04 15:33

Разумков анонсував окремий закон про статус УБД для добровольців у ході ООС

За словами спікера Ради, розгляд документу відбудеться на наступному пленарному тижні.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що депутати подадуть окремий законопроект про надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які протистояли агресії Росії у ході проведення операції Об'єднаних сил. Про це він сказав у середу, 4 грудня, під час засідання, передає РБК-Україна.

 

Разумков сподівається, що Рада розгляне проект закону уже на наступному пленарному тижні.

 

"Якщо я правильно зрозумів представників різних політичних фракцій та груп, сьогодні чи днями буде зареєстрований законопроект, який врегулює ту колізію, яка склалась під час розгляду правки номер 15 (яка передбачала надання статусу УБД добровольцям, що воювали у ході ООС, - ред.)… Паралельно з цим буде внесено уточнення щодо визначення підрозділів, які взаємодіють з командуванням ООС. Ми скоротимо строки підготовки та надання альтернативних проектів і достатньо швидко зможемо його розглянути на наступному пленарному тижні", - розповів глава Ради.

 

Зазначимо, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що через велику кількість правок 15-ту поправку до закону у ході підготовки до другого читання включили помилково.

 

"Там виникла історія з тим, як технічно враховувати добровольців, які були тільки в ООС без АТО. Ми домовились всіма фракціями внести окремий законопроект про внесення змін до закону, врегулюємо це разом. Всі фракції сказали, що підтримають цей закон за основу та в цілому", - заявив Арахамія.

 

Нардеп також сподівається, що президент України швидко підпише закон про статус добровольців №2045-1.

 

"По добровольцям прийняли цей законопроект. Історична подія. Я сподіваюсь, що дуже швидко підпише голова (Ради, - ред.) та президент. Вони можуть отримати статус учасника бойових дій на рівні зі всіма іншими учасниками. Тому я всіх вітаю, ми віддаємо належну шану за бойові досягнення", - заявив депутат Ради.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада України у середу, 4 грудня, схвалила в другому читанні законопроект №2045-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу і соціальних гарантій окремим особам з числа учасників антитерористичної операції", яким буде запроваджено механізм отримання статусу учасника бойових дій добровольцями.