Новини 2019-11-28 16:31

Європарламент оголосив надзвичайний стан у сфері екології

Відповідну резолюцію підтримали 429 депутатів.

Європарламент ухвалив резолюцію, у якій оголошено надзвичайний стан у сфері клімату і довкілля в Європі та світі. Про це у четвер, 28 листопада, повідомляє прес-служба Європарламенту.

 

Резолюція, ухвалена 429 голосами проти 225, закликає Єврокомісію розробити відповідні законодавчі і бюджетні пропозиції відповідно до мети обмежити глобальне потепління на рівні нижчому 1.5 °C.

 

Депутат Європарламенту Паскаль Канфін, який ініціював цей крок, сказав, що це зробило Європу "першим континентом, який оголосив кліматичну і надзвичайну екологічну ситуацію".

 

Як зазначається, в окремій резолюції Європарламент парламент закликає ЄС представити свою стратегію досягнення кліматичної нейтральності якомога швидше. Депутати Європарламенту також закликають нового президента Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн включити мету скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року в європейську зелену угоду.


Ряд країн, місцевих адміністрацій і науковців заявили, що наша планета стикається з кліматичною катастрофою.

 

Своєю чергою, Європейська комісія вже запропонувала мету вийти на чистий нуль викидів до 2050 року, але Європейська Рада досі не схвалила її, оскільки Польща, Угорщина та Чехія виступають проти.

 

Нагадаємо, США офіційно виходять з Паризької кліматичної угоди.

схожі новини