Новини 2019-11-22 19:12

Євросоюз закликав Росію розблокувати Азовське море

У ЄС кажуть, що повернення захоплених РФ українських кораблів «давно назріло».

Євросоюз засудив агресію Росії та закликав її розблокувати Азовське море. Про це йдеться у заяві ЄС щодо продовження агресії Росії проти України, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ у п’ятницю, 22 листопада.

 

Згідно з заявою, ЄС бере «до уваги повернення Росією трьох українських кораблів, захоплених у Чорному морі майже рік тому під час невиправдного акту застосування сили біля Керченської протоки». Однак, як зазначається, ці кораблі ніколи не мали бути захоплені.

 

«Їх повернення давно назріло, зокрема, з огляду на наказ Міжнародного трибуналу з морського права. Ми залишаємось послідовними та наполегливими у своїх закликах до Росії забезпечити безперешкодний та вільний прохід до Азовського моря у відповідності до міжнародного права», - йдеться у заяві.

 

У ЄС також засудили явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії з боку військ Росії від лютого 2014 року, незаконну анексію Криму.

 

«ЄС залишатиметься відданим повному виконанню своєї політики невизнання, зокрема за допомогою обмежувальних заходів», - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, справа стосується катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксиру «Яни Капу», що були захоплені Росією в листопаді 2018 року. Українські кораблі прямували з Одеси до Маріуполя. Російський корабель протаранив буксир, а згодом кораблі РФ відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого один український моряк був поранений. У листопаді цього року Росія повернула кораблі: 20 листопада вони зайшли в порт Очаків.

 

1 квітня Міністерство закордонних справ України, згідно з Конвенцією ООН з морського права, повідомило РФ про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів. 21 листопада в Палаці Правосуддя в Гаазі відбулись процедурні слухання Арбітражного трибуналу у справі імунітету.

 

Як відомо, хоча 25 травня Міжнародний трибунал з морського права наказав Росії негайно звільнити судна та екіпаж, Росія тримала членів екіпажів суден ще чотири місяці, перш ніж звільнити їх у вересні. При цьому, РФ поставила під умови звільнення екіпажу і таким чином не виконала наказу Міжнародного трибуналу. Також, перш ніж звільнити судна, в порушення наказу Трибуналу, Росія вилучила з них зброю, комунікаційне обладнання, документи. Також, Росія продовжує заперечувати імунітет членів екіпажів і продовжує їх кримінальне переслідування.

схожі новини