Новини 2019-11-22 10:16

У Криму завершили слідство у червоногвардійській "справі Хізб ут-Тахрір"

Наразі відбувається ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

В окупованому Криму завершилось слідство у справі червоногвардійської "групи Хізб ут-Тахрір", на даний момент відбувається стадія ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Про це 21 листопада розповіла адвокат Ліля Гемеджі, передає Крим.Реалії.

 

"Ми сьогодні зняли фотокопії з матеріалів справи. Якщо чесно, я прочитала ще не все, проте з того, що встигла, вже можу відзначити кілька цікавих моментів. Доказом вини наших довірителів, за версією слідства, стали кілька номерів газети «Голос Крыма». Йдеться про матеріал «Крим і Халіфат» в чотирьох частинах, датованому червнем 2010 року (є в розпорядженні Крим.Реалії - КР). Під час обшуку у Рустема Емірусеінова чотири номери газети нібито були знайдені на горищі його будинку", – сказала Гемеджі.

 

Адвокат додала, що під час обшуку у її підзахисного Ескендера Абдулганіева були вилучені кілька номерів журналу «Аль-В'ай» (журнал видається мусульманської асоціацією в Лівані - КР). Раніше Ескендер стверджував, що вони були підкинути йому співробітниками ФСБ Росії.

 

"У матеріалах справи фігурують журнали 2003 і 2004 років випуску. З огляду на те, що мій підзахисний народився в 1998 році, я слабо вірю в те, що він в шестирічному віці вже цікавився такими темами", – розповіла Гемеджі.

 

Нагадаємо, 14 лютого в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова.

 

15 лютого в Сімферополі підконтрольний Кремлю Київський райсуд арештував трьох затриманих кримських татар за підозрою в участі в забороненій в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Федеральна служба безпеки Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

схожі новини