Новини 2019-11-19 12:02

В окупованому Криму з шостого разу прийняли апеляцію на продовження арешту Джемілю Гафарову

Гафаров є фігурнатом другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір".

Підконтрольний Кремлю Київський районний "суд" Сімферополя з шостого разу прийняв апеляційну скаргу на продовження арешту фігуранту другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джемілю Гафарову. Про це 18 листопада розповів адвокат Гафарова Ріфат Яхін, передає Крим.Реалії.

 

"14 листопада у мене був останній день подачі апеляційної скарги на продовження запобіжного заходу моєму підзахисному Джемілю Гафарову, і я з подивом виявив, що моя апеляційна скарга відхилена. У підсумку я спробував подати ще раз через ДАС "Правосуддя", у сумі таких спроб було шість. Ніколи такого не було, я тільки в Криму зіштовхуюсь із фанатизмом до такого роду формалізму. Я вражений цим нічим не обґрунтованим "буквоїдством", тобто відхиляти для реєстрації процесуальну скаргу чи заяву, вказуючи, що цей PDF-файл не названий "Апеляційна скарга", від конкретної дати і кількість аркушів. Нібито в Київському суді вони тільки так можуть ідентифікувати тип звернення, хоча при подачі скарги через систему "Правосуддя" це все вказано", – розповів Ріфат Яхін.

 

Як повідомлялося, незаконно засудженому кримському татарину Джемілю Гафарову не передають у СІЗО необхідні медикаменти.

 

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення стану здоров'я українських політв'язнів, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова і Асана Янікова.