Новини 2019-11-15 16:39

Стан здоров'я політв'язня Захтея погіршився, йому не надають необхідну медичну допомогу - Денісова

Бранець Кремля скаржиться на головний біль, болі в спині у зв'язку з травмою хребта та оніміння рук і ніг. Крім того, є проблеми з зубами.

Співробітники виправної колонії №1 в окупованому Криму не надають необхідну медичну допомогу українському політв'язню Андрію Захтею, незважаючи на погіршення стану його здоров'я. Про це у п'ятницю, 15 листопада, заявила український омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 

"Права громадянина України Андрія Захтея, який утримується в "ФКУ ИК 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю" - порушено. Згідно з наявною інформацією, в Андрія Захтея сильно погіршився стан здоров'я, зокрема, загострилися хронічні захворювання", - йдеться у повідомленні.

 

 

За даними Денісової,  політв'язень скаржиться на головний біль, болі в спині у зв'язку з травмою хребта та оніміння рук і ніг. Крім того, є проблеми з зубами.

 

"Однак, не дивлячись на наявні проблеми зі здоров'ям, співробітники пенітенціарної установи не надають необхідну медичну допомогу громадянину України", - повідомила омбудсмен.

 

Денісова підкреслила, що відповідні факти суперечать гарантованим нормам ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН.

 

Також омбудсмен повідомила, що звернулася до Уповноваженого РФ з прав людини Татьяни Москалькової вжити відповідних заходів з метою відновлення прав громадянина України Андрія Захтея – сприяти в проведенні повного медичного обстеження, за результатами якого надати кваліфіковану медичну допомогу.

 

Нагадаємо, в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Верховний "суд" оголосив вирок фігуранту так званої "справи українських диверсантів" Андрію Захтею, згідно з яким засудив його до 6,5 років колонії суворого режиму. Його визнали винним у нібито підготовці диверсії, незаконному обігу зброї або боєприпасів, а також у підробці, виготовленні або збуті підроблених документів.

 

У вересні цього року Захтей написав прохання про помилування на ім'я президента Російської Федерації Владіміра Путіна. 

схожі новини