Новини 2019-11-13 15:12

Посольство США засудило вироки шістьом кримчанам у "справі Хізб ут-Тахрір"

Американське дипвідомство закликало Росію звільнити усіх українських політв’язнів.

Посольство США в Україні заявило про засудження вироку в Росії шістьом кримським татарам, фігурантам ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це у середу, 13 листопада, повідомила прес-служба посольства у Facebook.

 

"Ми рішуче засуджуємо політично вмотивований вирок про довгострокове тюремне ув’язнення для шести кримських татар. Ми закликаємо Росію негайно звільнити цих шістьох осіб та всіх інших українських політичних в’язнів", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у вівторок, 12 листопада, засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

 

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з відповідним рішенням суду. Крім того, міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що влада Російської Федерації продемонструвала неабияку жорстокість при засудженні кримчан.

 

Як повідомлялося, обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".