Новини 19:35

Зеркаль розповіла, коли очікується рішення суду ООН у справі «Україна проти Росії»

Справа по суті буде слухатись у 2022 році.

Рішення Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії» слід очікувати не раніше 2022 року. Про це у вівторок, 12 листопада, повідомила заступниця міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Олена Зеркаль на брифінгу в Києві.

 

«Рішення очікується не раніше 2022 року, а можливо, і на початку 2023 року», – сказала Зеркаль.

 

За її словами, згідно з практикою суду, в грудні 2020 року Росія має подати документи, після чого суд має надати Україні право на вивчення і реакцію на ці документи. Зеркаль уточнила, що зазвичай це триває три-чотири місяці, та не виключила, що може бути до півроку.

 

«Після нашої реакції дадуть якийсь термін для реакції Росії на нашу реакцію, і вже після цього буде призначено слухання», – сказала Зеркаль, додавши, що в цьому питанні все залежить від того, що буде вважатися рішенням – «рішення по суті або рішення, яке буде визначати компенсацію».

 

Справа по суті буде слухатись у 2022 році, а точну дату визначатиме суд.

 

Нагадаємо, 8 листопада в Гаазі Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію щодо позову України проти РФ. Мова йде про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у зв’язку з анексією Криму. Справа стосується фінансування Росією тероризму на Донбасі та дискримінації у Криму.