Новини 13:48

У США оприлюднили розшифровки свідчень експертів Білого дому щодо імпічменту

Мова йде про директора з європейських справ у Раді національної безпеки США Александра Віндмана та екс-помічницю Трампа Фіону Гілл.

У США опублікували стенограми свідчень чиновників Білого дому, відповідальних за політику щодо України – Александра Віндмана та Фіони Гілл. Про це повідомляється на сайті Комітету з закордонних справ Палати представників США у п’ятницю, 8 листопада.

 

Віндман засвідчив, що дзвінок 25 липня змусив його негайно повідомити адвокатів у Білому домі про свої серйозні занепокоєння. Як зазначається, «вимога» президента США Дональда Трампа про «необхідність оголосити політично мотивоване розслідування щодо громадянина США з боку іноземної держави змусило його турбуватися про те, що це може підірвати національну безпеку США».

 

За словами Гілл, високопосадовці Білого дому, зокрема екс-радник з питань нацбезпеки Джон Болтон, поділяли серйозну стурбованість щодо зусиль (Трампа – Ред.) перед розмовою 25 липня підштовхнути Україну провести політично мотивовані розслідування. За вказівкою Болтона, Гілл доповіла про це у вищі інстанції.

 

Як відомо, Александр Віндман є директором з європейських справ у Раді національної безпеки США. Фіона Гілл – колишня помічниця Трампа, екс-директорка з питань Європи та Росії в Раді нацбезпеки.

 

Нагадаємо, 25 вересня 2019 року Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Трампа та президента Володимира Зеленського за 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

5 листопада у США опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань за участі спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях.

 

8 листопада Трамп заявив, що готовий опублікувати ще одну стенограму – розмови з Зеленським 21 квітня, під час якої Трамп привітав Зеленського з перемогою на президентських виборах.

 

З 13 листопада у Конгресі стартують перші відкриті слухання щодо імпічменту. Першими будуть свідчити тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент. 15 листопада свідчитиме Марі Йованович. 

 

схожі новини