Новини 09:54

Бойовики не підтверджують готовність до розведення сил у Петрівському - командувач ООС

Українська сторона готова почати розведення 8 листопада о 12:00.

Збройні сили України готові у п'ятницю, 8 листопада, о 12.00 розпочати розведення сил і засобів у районі Петрівського, але від російсько-окупаційних військ підтвердження про їхню готовність до відведення наразі немає. Про це на брифінгу в місті Часів Яр Бахмутського району Донецької області сказав командувач операції Об'єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

 

 

"Сьогодні, 8 листопада, о 12.00 українська сторона готова розпочати практичний процес розведення сил та засобів на ділянці № 3, що в районі населених пунктів Богданівка - Петрівське Донецької області. Ця дата визначена, враховуючи останнє порушення режиму припинення вогню на цій ділянці, яке було зафіксовано 30 жовтня цього року. Цей факт відображений у щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ 31 жовтня. Відтак, семиденний режим тиші на ділянці розведення витриманий, і ми готові виконати умови щодо розведення сил та засобів", - наголосив Кравченко.

 

За його словами, про це українська сторона через Міністерство закордонних справ повідомила ОБСЄ.

 

"Протилежна сторона, на даний час, на жаль, - підтвердження немає, але ви всі пам'ятаєте: понеділок, 4-те число, біла ракета... Вони 4-го числа були готові, сьогодні - не готові. Висновки можна зробити однозначно", - сказав командувач ООС.

 

Кравченко також зазначив, що відведення військ на цій ділянці провести легше, ніж на двох попередніх, тому що ділянка розведення знаходиться поза розташованими поруч населеними пунктами Петрівське (непідконтрольне українській стороні) і Богданівка (підконтрольне).

 

Як відомо, процес розведення можливий за збереження семиденного режиму тиші. За даними ОБСЄ, останнє порушення режиму в районі Петрівського було 30 жовтня.

 

Нагадаємо, 29 жовтня у районі Золотого-4 на Луганщині почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний). 1 листопада він завершився

 

1 листопада міністр закордонних справ Вадим Пристайко сказав, що розведення на третій ділянці є останнім кроком до проведення "нормандського" саміту.