Новини 2019-11-06 16:32

Amnesty International визнала координатора "Кримської солідарності" в'язнем совісті

На думку адвоката Лілі Гемеджі, включення Сервера Мустафаєва до списку "в'язнів совісті" посприяє його звільненню.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір", одного з координаторів громадського об'єднання "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва в'язнем совісті. Про це 6 листопада повідомляє Радіо Свобода.

 

 

"В першу чергу, це певний привід для того, щоб більш ретельно моніторити його процес. Увага з боку міжнародних представників до цього процесу. Докази сторони обвинувачення будуть піддані аналізу не тільки адвокатами, які беруть участь у справі, а й усім міжнародним співтовариством. І, звичайно, публічність – це один з інструментів захисту. Всі порушення у справі будуть систематизовані і доводитимуть одну єдину тезу: що кримські татари, що мусульмани в Криму – не терористи і їх переслідують виключно за активну громадянську позицію та їхні релігійні й національні переконання", – прокоментувала заяву Amnesty International адвокат Ліля Гемеджі.

 

На її думку, включення Сервера Мустафаєва до списку "в'язнів совісті" Amnesty International посприяє його звільненню.

 

"Тепер на всіх своїх міжнародних зустрічах і міжнародних контактах ми можемо передавати документи Amnesty International. Плюс це одна з форм реагування на незаконні переслідування. Я сподіваюся, що цей статус дозволить наблизити його звільнення, його возз'єднання з сім'єю і повернення на шлях правозахисної діяльності", – додала адвокат.

 

Як повідомлялося, адвокат Ліля Гемеджі назвала умови утримання координатора "Кримської солідарності", фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва в СІЗО Краснодару "тортурами".

 

Нагадаємо, 21 травня 2018 року року в окупованому Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайськї "справи Хізб ут-Тахрір".

схожі новини