Новини 2019-11-06 09:36

Палата представників США оприлюднила стенограми свідчень Волкера і Сондленда

Як зазначається, свідчення послів показують зусилля Трампа та його адвоката Джуліані щодо використання Державного департаменту для тиску на Україну.

Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. Заяву з цього приводу 5 листопада оприлюднили глави трьох комітетів Палати представників, які ведуть розслідування з імпічменту Трампа.

 

"Свідчення послів Волкера й Сондленда показують зусилля президента США та його адвоката Руді Джуліані щодо використання Державного департаменту для тиску на Україну, аби там оголосили про початок розслідування на користь особистих і політичних інтересів президента", - наголошується в заяві.

 

При цьому нагадується, що в травні Трамп розпорядився, аби Волкер і Сондленд працювали разом з Джуліані на українському напрямі. З американського боку були докладені зусилля, щоб змусити президента України оголосити про початок розслідування проти родини Байденів і фірми Burisma, вказали законодавці.


"Зі свідчень видно, що в обмін на цю заяву президент Трамп віддячив би українському президенту довгоочікуваною зустріччю в Білому домі, а згодом і поновленням критично важливої багатомільйонної військової допомоги", - наголосили глави комітетів.

 

Вони висловили переконання, що після оприлюднення свідчень Волкера й Сондленда схема дій президента Трампа "стає чіткішою".


Водночас у Конгресі вказали, що Державний департамент продовжує перешкоджати розслідуванню з імпічменту, відмовляючись виконувати приписи про передачу документів, у тому числі текстових повідомлень від посла Сондленда.

 

Як повідомлялося, у стенограмі свідчень екс-посла США в Україні Марі Йованович йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

схожі новини