Новини 2019-11-04 13:44

Україна направила Росії ноту з вимогою віддати захоплені поблизу Керченської протоки кораблі

За словами Пристайка, українські військові готові у будь-яку точку прибути та забрати захоплені Росією військові судна.

Україна готова забрати військові кораблі, що були захоплені Росією в листопаді 2018 року в районі Керченської протоки, і вже надіслала РФ відповідну ноту. Про це 4 листопада повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час спільної з главою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу прес-конференції 4 жовтня в Києві.

 

"Я продовжую говорити про те, що ми готові забрати ці кораблі, і більше того, МЗС надіслало ноту, в якій просило назвати координати та час, коли ми можемо забрати свої кораблі. Як я вже казав, я хотів би подивитися, коли ми отримаємо ці кораблі, чи залишилися наслідки обстрілу цих кораблів, чи ця затримка пов'язана з тим, що вони поступово ремонтуються і зникають ці діри від обстрілів наших бойових кораблів. Ніякої затримки з нашого боку тут немає. Наші військові готові у будь-яку точку прибути і забрати наші кораблі", - пояснив Пристайко.


Нагадаємо, на початку жовтня Євросоюз та Україна в ОБСЄ закликали Росію повернути захоплені кораблі.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “ікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

 

 

схожі новини