Новини 2019-10-31 18:38

Парламент повернув кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

«За» проголосували 259 народних обранців.

У четвер, 31 жовтня, Верховна Рада ухвалила законопроект №1031 щодо повернення в ККУ статті, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. Про це йдеться на сторінці документу «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» на сайті парламенту.

 

«За» проголосували 259 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

 

Тепер законопроект готується на підпис.

 

Нагадаємо, 27 лютого 2019 року Конституційний суд України оприлюднив рішення про скасування статті 368-2 ККУ, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. У результаті було закрито 65 кримінальних проваджень щодо народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, заступників голови СБУ та інших одіозних топ-чиновників, які підозрювалися в корупційних діях та незаконному збагаченні.

 

За законопроектом №1031, ККУ доповнюється статтею 368-5 «незаконне збагачення». Відтак, отримання чиновником необґрунтованих активів, вартість яких перевищує його доходи більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Також, законопроект передбачає механізм цивільної конфіскації майна.

 

Як зазначила голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська, представляючи законопроект до другого читання, «ці два механізми (відповідальність і конфіскація – Ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, менші – цивільна конфіскація».