Новини 11:09

Імпічмент Трампа. Свідок із Білого дому зібрався у відставку - ЗМІ

Свідчення Тіма Моррісона можуть стати ключовими для розслідування ймовірного тиску американського президента на Україну.

Член Ради національної безпеки та радник президента з питань Росії та Європи Тім Моррісон, який 31 жовтня повинен дати у Конгресі свідчення про ймовірний тиск президента США Дональда Трампа на Україну, збирається у відставку. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела у Білому домі. 

 

Моррісон працював на посаді 15 місяців. Він приєднався до Ради нацбезпеки тоді, коли радником із нацбезпеки був Джон Болтон. 

 

Зазначається, що він може бути ключовим свідком у рамках розслідування щодо імпічменту Трампа. 

 

"Після більш ніж року служби в Раді національної безпеки, містер Моррісон вирішив використати інші можливості. Він розглядав їх упродовж деякого часу. Ми бажаємо йому добра", - заявили у Білому домі. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань "залежить все", зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

23 жовтня Трамп заперечив свідчення Тейлора і заявив, що взагалі його не знає

 

24 жовтня демократи у Палаті представників збираються вивести приватне розслідування у публічну площину до середини листопада.

схожі новини