Новини 2019-10-27 12:19

В Україну прибула Венеціанська комісія, щоб оцінити мовний закон

Результатом візиту стане ухвалення висновку комісії

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв делегацію Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) в рамках їхнього візиту в Україну, метою якого є вивчення аспектів впровадження Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

 

Відзначається, що результатом візиту експертів Венеціанської комісії має стати підготовка висновку комісії щодо імплементації мовного закону. Відповідний висновок комісія має ухвалити на своєму пленарному засіданні у грудні цього року.

 

Під час зустрічі, Бондар зазначив, що закон розроблений у відповідності до Конституції України. За його словами, прийняття закону важливе не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України.

 

"Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить з переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві", - йдеться в повідомленні.

 

Боднар також акцентував увагу співрозмовників на те, що порядок застосування мов корінних народів та національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя, а також забезпечення їх прав в широкому сенсі визначатиметься новим законом про нацменшини, який повинен бути поданий на розгляд Верховної ради України.