Новини 2019-10-25 10:53

Аваков відреагував на звернення Палати представників США щодо «Азова»

Спроба зупинити діяльність полку зумовлена його бойовою ефективністю.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков озвучив офіційну позицію України щодо вимоги Палати представників США внести полк «Азов» до переліку іноземних терористичних організацій. Про це у п’ятницю, 25 жовтня, повідомляється на сайті МВС за результатами зустрічі Авакова та голови місії США Крістіни Квін.

 

 

За словами міністра, підрозділ спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії є законним регулярним підрозділом Нацгвардії.

 

«Бойова ефективність спецпідрозділу «Азов» у захисті держави від військової агресії – справжня причина намагання зупинити його іншим, гібридним,методом», – заявив Аваков, додавши, що ця інформаційна кампанія є «ганебною». Вона є «навмисним намаганням дискредитувати підрозділ «Азов» та Нацгвардію, перш за все, у свідомості міжнародних партнерів України, спровокувати кризу у відношеннях з нашими союзниками, послабити позицію нашої держави у світі».

 

Нагадаємо, 5 травня 2014 року з активістів громадських організацій був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов’я».

 

18 липня 2014 року його було реорганізовано в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов», а 17 вересня того ж року реорганізовано в полк патрульної служби міліції особливого призначення «Азов».

 

24 вересня 2019 року «Азов» розповів про результати восьми місяців роботи на передовій: 30 бойовиків були вбиті, 42 поранені. Шість бойових машин піхоти та щонайменше 10 одиниць вантажної та легкової техніки було підбито, дві БМП знищено. Чотири бійці підрозділу «Азов» загинули в боях на Світлодарській дузі – це друг Круглий, Максон, Біч і Шах.

 

20 жовтня члени Палати представників США підписали звернення до держсекретаря США Майка Помпео з вимогою внести полк «Азов» та дві праворадикальні організації в Європі до списку іноземних терористичних організацій. Крім автора звернення, лист підписали 39 конгресменів з різних американських штатів, усі вони належать до Демократичної партії. Конгресмени заявили, що терорист, який влаштував стрілянину у Крайстчерчі у Новій Зеландії у березні 2019 року, тренувався разом з «Азовом» в Україні та постійно носив символ, пов'язаний із ними.

 

21 жовтня «Азов» також розцінив це як інформаційну атаку на Україну.