Новини 2019-10-24 10:53

Українських політв'язнів Дудку і Бессарабова етапували з московського СІЗО

У СІЗО не прийняли ліки для Володимира Дудки, а також відмовилися вручити лист Олексію Бессарабову, пояснивши, що "арештант відбув до іншої установи".

Засуджених судом РФ у так званій "справі українських диверсантів" політв'язнів Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з СІЗО "Матроська тиша" в Москві в невідомому напрямку. Про це йдеться у відповіді адміністрації СІЗО на адресований Бессарабову лист кореспондента Крим.Реалії.

 

"Адміністрація СІЗО-1 ФСВП Росії сповіщає вас, що лист... не може бути вручений, оскільки арештант відбув до іншої установи", – йдеться у відповіді на лист.

 

Крім того, син Володимира Дудки Ілля Каверников також розповів, що в московському СІЗО відмовилися прийняти ліки для його батька. Він припустив, що Дудку і Бессарабова етапували назад до анексованого Росією Криму.

 

"У СІЗО не прийняли ліки для тата, сказавши, що такий засуджений у них не перебуває. Крім того, мені прийшли аналогічні відповіді на мої листи. Імовірно, їх знову везуть до Сімферопольського СІЗО", – розповів Каверников.

 

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації 15 жовтня відхилив скаргу захисту і затвердив вирок політв'язням Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, засудженим у "справі українських диверсантів", на 14 років колонії. Згодом омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що стан здоров'я  Дудки погіршується.

 

Раніше Володимира Дудку і Олексія Бессарабова етапували в Москву, у СІЗО "Матроська тиша", оскільки підконтрольний Кремлю Севастопольський міський "суд" направив кримінальну справу політв'язнів до Верховного суду Росії для розгляду апеляційної скарги на вирок.

 

Як повідомлялося, 4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудку і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.