Новини 2019-10-22 16:37

У випадку "жорсткого" Brexit ЄС продовжить фінансувати деякі проекти у Британії

Фінансування отримають дослідники, студенти та фермери.

Якщо Велика Британія вийде з Євросоюзу без укладення угоди, ЄС продовжить фінансувати деякі британські проекти. Таке рішення 22 жовтня ухвалив Європарламент, передає Укрінформ

 

"Дослідники, студенти та фермери будуть продовжувати отримувати підтримку від ЄС у випадку Brexit без угоди", - йдеться в ухваленому плані про збереження виплат з бюджету організації.

 

Метою такого рішення є мінімізація негативного впливу на отримувачів фінансування від ЄС, якщо британський парламент не затвердить угоду про Brexit.

 

 

План передбачає продовження фінансування наукових і освітніх програм ЄС у Великій Британії, а також допомогу фермерам та місцевим громадян.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

схожі новини