Новини 2019-10-21 15:13

У ЄС допускають варіант відтермінування Brexit

Лондону потрібен час для ухвалення необхідного законодавства.

У понеділок, 21 жовтня, у Берліні міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас допустив імовірність короткого відтермінування Brexit для ухвалення Лондоном необхідного законодавства. Про це повідомило Reuters.

 

«Якщо у Британії виникнуть проблеми з ратифікацією, я б не виключив, що може бути коротке технічне відтермінування», - розповів Маас.

 

Він сподівається, що братинський парламент «зможе ухвалити рішення з цього питання сьогодні».

 

За словами Мааса, якщо більшість у британському парламенті не підтримає угоди, то після того ЄС має ухвалити рішення щодо можливості більш тривалого відтермінування.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.