Новини 2019-10-16 11:40

Джонсон поступився на переговорах щодо ірландського кордону

Проект угоди можуть опублікувати ввечері 16 жовтня.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландського кордону після виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу. Про це у вівторок, 15 жовтня, повідомили джерела ЄС та Великої Британії у The Guardian.

 

«Переговорні групи в принципі домовилися про те, що вниз до Ірландського моря буде проходити митний кордон», - йдеться в повідомленні.

 

Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

 

Джонсон поінформує своїх міністрів про ситуацію о 16:00 за місцевим часом у середу, 16 жовтня, а потім виступить на запланованому засіданні Комітету 1922 року ввечері. Якщо канцелярія Джонсона дасть «зелене світло», проект тексту угоди може бути опублікований цього ж дня.

 

Нагадаємо, раніше такий варіант розв'язання спірного питання про кордон був запропонований колишньому прем'єру Великої Британії Терезі Мей, однак вона відкинула його, заявивши, що «жоден британський прем'єр не погодиться на таку пропозицію».

 

3 жовтня Європейський парламент не підтримав пропозиції Джонсона щодо Brexit, зазначивши, що там нема підстав для угоди та рішення щодо митного кордону між Ірландією та Північною Ірландією.

 

Джонсон заявляв, що Британія вийде з ЄС 31 жовтня – з угодою, чи без.

 

За його словами, він планує підписати угоду про Brexit між Британією та Євросоюзом 17-18 жовтня.