Новини 2019-10-15 16:48

Адвокат повідомила, що засуджені Дудка і Бессарабов оскаржать вирок

Оксана Железняк наголосила, що для Володимира Дудки у його віці 14 років колонії - це смертний вирок.

Засуджені до 14 років колонії у "справі українських диверсантів" кримчани Володимир Дудка та Олексій Бессарабов збираються оскаржити в касаційному порядку рішення російського апеляційного суду, який залишив вирок для них у силі. Про це повідомила адвокат Оксана Железняк, передає Крим.Реалії.

 

"Безумовно вони (Дудка і Бессарабов – ред.) засмучені рішенням суду. Для Дудки, зокрема, в його віці – це смертний вирок", – зазначила адвокат.

 

Верховний суд Російської Федерації у вівторок, 15 жовтня, відхилив скаргу захисту і затвердив вирок політв'язням Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, засудженим у "справі українських диверсантів", на 14 років колонії. 

 

Як повідомлялося, засуджених у "справі українських диверсантів" Володимира Дудку і Олексія Бессарабова етапували в Москву, у СІЗО "Матроська тиша".

 

Раніше підконтрольний Кремлю Севастопольський міський "суд" направив кримінальну справу "українських диверсантів" Володимира Дудки та Олексія Бессарабова до Верховного суду Росії для розгляду апеляційної скарги на вирок.

 

4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудку і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

схожі новини