Новини 2019-10-09 12:00

Адвокат повідомила про завершення слідчих дій у Красногвардійській "справі Хізб ут-Тахрір"

Справу по суті розглядатимуть у Південному окружному військовому суді у Ростов-на-Дону.

Органи попереднього слідства Російської Федерації завершили слідчі дії щодо фігурантів Красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це 9 жовтня повідомила адвокат одного з фігурантів цієї справи Ескендера Абдулганієва Ліля Гемеджи, передає Крим.Реалії.

 

"Слідчий УФСБ Росії у Криму повідомив нас про закінчення слідчих дій. Найближчим часом почнеться ознайомлення з матеріалами кримінальної справи щодо фігурантів цієї справи. Обсяг матеріалів – 6 томів. І після цього хлопців відправлять у Ростов-на-Дону, де в Південному окружному військовому суді розглядатимуть справу по суті", – розповіла Гемеджи.

 

"Взагалі " участь у терористичній групі" без терактів і без підготовки до терактів – це ніщо інше, як переслідування за інакомислення або за іншу точку зору", – додала вона.

 

Також Ліля Гемеджи розповіла про подробиці обшуку у свого підзахисного під час затримання.

 

"В день затримання у Ескендера Абдулганієва провели обшук, вилучили техніку, буквально на тижні слідчий частину техніки повернув, телефон, ноутбук і блокнот. Планшет був залишений як речовий доказ. Що слідчий виявив на планшеті, нам стане відомо під час ознайомлення з матеріалами справи. Також у Ескендера вилучили літературу, проте з його слів у нього не було літератури, яка перебуває в списку забороненої", – зазначила адвокат.

 

Нагадаємо, 9 вересня суд у анексованому Криму продовжив фігурантам красногвардійської «групи Хізб ут-Тахрір» тримання під вартою на два місяці – до 13 листопада 2019 року.

 

У лютому 2019 року в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова. Федеральна служба безпеки Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

схожі новини