Новини 2019-10-07 17:14

У політв'язня Віктора Шура погіршився стан здоров’я - Денісова

Уповноважена з прав людини звернулася до омбудсмена РФ Татьяни Москалькової з проханням вжити заходів та забезпечити проведення відповідного медичного обстеження та лікування.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в українського політв'язня РФ Віктора Шура погіршився стан здоров'я. Про це омбудсмен написала у понеділок, 7 жовтня, у Facebook.

 

"За інформацією, яку надали рідні, протягом місяця його (Віктора Шура - ред.) турбують сильні головні болі, болі в серці, підвищений тиск та набряк обличчя. Крім того, вони повідомили, що Віктор звертався за медичною допомогою, але не отримав її", - повідомила Денісова.

 

 

Уповноважена з прав людини нагадала, що у серпні 2018 року була аналогічна ситуація – сталося загострення хронічних хвороб. Відтак, ситуація щодо погіршення стану здоров'я Віктора має системний характер.

 

Денісова зазначила, що звернулася до Уповноваженого з прав людини РФ Татьяни Москалькової з проханням вжити заходів та забезпечити проведення відповідного медичного обстеження та лікування.

 

Нагадаємо, Віктора Шура було затримано у жовтні 2014 року ФБ РФ. У жовтні 2015 року – засуджено до 12 років колонії суворого режиму за те, що він нібито займався в Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Державної прикордонної служби України.

 

У квітні 2017 року правозахисники повідомляли, що Віктора Шура "для профілактики" закрили в одиночній камері без опалення, світла, води і туалету, щоб він відмовився від зустрічі з українським консулом.